Strona główna Mapa strony Kontakt email
Wyszukiwanie

„Mała książka – Wielki Człowiek”

Zabierz dziecko do biblioteki i odbierz książkę w prezencie

Gminna Biblioteka Publiczna w Komorowie Żuławskim z filią w Nowakowie bierze udział w projekcie Instytutu Książki „Mała książka – Wielki Człowiek”, którego adresatami są dzieci w wieku trzech lat (urodzone w 2015 roku) i ich rodzice.

Na czym polega projekt?

Każdy trzylatek i jego rodzice, podczas wizyty w bibliotece, otrzymają Wyprawkę Czytelniczą – książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna,  przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została sfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie wszystkich Małych Czytelników i ich rodziców.

 

G a l e r i a
Mała Książka Wielki Człowiek - Plakat_m .jpg
Kalendarium
Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
12345
67891011
13141516171819
20212223242526
27282931
»IX Sesja Rady Gminy Elbląg
30.05.2019 r.