Strona główna Mapa strony Kontakt email
Wyszukiwanie

Finał Gminnego Konkursu Plastycznego „W rodzinie siła!”

Dnia 7 czerwca 2019 r. w Bibliotece w Komorowie Żuławskim odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego  pt. „W rodzinie siła!”. Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Elbląg – pan Zygmunt Tucholski. Konkurs ogłoszono w związku z obchodami XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, które w tym roku przebiegają pod hasłem „Małżeństwo-dobre relacje-silna rodzina”. Zorganizowanie konkursu miało na celu promowanie rodziny, pogłębianie świadomości dzieci oraz młodzieży na temat jej roli w życiu człowieka oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży. W konkursie wzięły udział dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Gminy Elbląg. Prace konkursowe oceniało jury w składzie: Ewa Bednarska-Siwilewicz i Paula Załuska – instruktorzy plastyki w Centrum Spotkań Europejskich ”Światowid” w Elblągu oraz Mariola Bielasta – bibliotekarz w Bibliotece Młodego Czytelnika BULAJ w Elblągu.   Ogółem na konkurs wpłynęły 93 prace, w tym 87 prac plastycznych i 6 makiet  wykonanych przez 92 uczestników ze wszystkich placówek oświatowych Gminy Elbląg. Poziom artystyczny wszystkich prac był bardzo wysoki. Uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością i oryginalnością przekazu, kompozycji oraz dużą wrażliwością. Po dokładnym obejrzeniu wszystkich zgłoszonych prac do konkursu jury przyznało nagrody rzeczowe oraz dyplomy według następujących kategorii:

W kategorii: PRACA PLASTYCZNA

I Grupa wiekowa – przedszkolaki i uczniowie klas I szkół podstawowych:

I miejsce - Elwira Kanigowska, k. I, PSP Nowakowo
II miejsce – Kacper Szarejko, kl. 0, PSP Gronowo Górne
III miejsce – Kalina Sadłucka, kl. 0, PSP Węzina

II Grupa wiekowa – uczniowie klas II i III szkół podstawowych:

Ze względu na wysoki poziom prac konkursowych przyznano równoległe nagrody następującym autorom:

I miejsce -   Filip Ciepliński, kl. III, PSP Pilona

                     Maja Kowalska, kl. III, PSP Pilona

II miejsce – Martyna Rutyna, kl. II, PSP Pilona

                     Martyna Taubert, kl. III, PSP Pilona

III miejsce – Amelia Lech, kl. III, PSP Pilona

                      Vanessa Dynakowska, kl. III, PSP Pilona

                      Lena Grzeszczak, kl. III, PSP Pilona

III Grupa wiekowa – uczniowie klas IV i V szkół podstawowych:

I miejsce -  Zuzanna Paluch, kl. V, PSP Pilona
II miejsce – Wiktor Tarwacki, kl. V, PSP Pilona
III miejsce – Karolina Olewnik, kl. V, PSP Pilona

IV Grupa wiekowa – uczniowie klas VI szkół podstawowych:

I miejsce -  Natalia Szczepanik, PSP Gronowo Górne
II miejsce – Karol Radoń, PSP Pilona
III miejsce – Andrzej Marut, PSP Pilona
                      Maja Zawierucha, PSP Gronowo Górne
                      Zuzanna Słońska, PSP Gronowo Górne
                      Julia Adamska, PSP Gronowo Górne

V Grupa wiekowa – uczniowie klas VII szkół podstawowych i uczniowie gimnazjum:

Ze względu na wysoki poziom prac konkursowych przyznano równoległe nagrody następującym autorom:

 

I miejsce -  Mateusz Lewczuk, kl. VII, PSP Pilona
                   Oliwier Kobylarz, kl. VII, PSP Nowakowo

II miejsce – Agata Rubel, kl. VII, PSP Gronowo Górne

III miejsce – Adrianna Oszczyk, kl. III, Gimnazjum w Nowakowie
                      Wiktoria Turoń, kl. VII, PSP Nowakowo

W kategorii: Makieta

Ze względu na wysoki poziom prac konkursowych przyznano równoległe nagrody następującym autorom:

 

Grupa wiekowa – uczniowie klas V szkół podstawowych:

I miejsce -  Paweł Cira, kl. V, PSP Nowakowo
                   Wiktor Jarosz, kl. V, PSP Nowakowo

II miejsce – Otylia Szulc, kl. V, PSP Nowakowo
                     Michalina Kolasa, kl. V, PSP Nowakowo

III miejsce – Marta Rybarczyk, kl. V, PSP Gronowo Górne

Dyplomy i nagrody dla zwycięzców konkursu wręczyła Sekretarz Gminy Elbląg – pani Elżbieta Niżnik, która pogratulowała laureatom osiągnięć oraz zdolności plastycznych. Organizatorzy  konkursu pragną podziękować wszystkim uczestnikom za tak liczny udział, gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów na niwie artystycznej. Serdecznie dziękujemy nauczycielom z placówek oświatowych z terenu Gminy Elbląg  za trud i wysiłek włożony w rozwijanie wyobraźni i ekspresji twórczej swoich wychowanków oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Elblągu za ufundowanie nagród. Konkursowe prace można oglądać i podziwiać na wystawie w Gminnej Bibliotece w Komorowie Żuławskim do czego serdecznie zapraszamy!

G a l e r i a
DSC_0225.JPG DSC_0226.JPG DSC_0231.JPG DSC_0232.JPG DSC_0235.JPG DSC_0236.JPG DSC_0237.JPG DSC_0243.JPG DSC_0263.JPG DSC_0267.JPG DSC_0336.JPG DSC_0340.JPG DSC_0346.JPG DSC_0349.JPG DSC_0351.JPG DSC_0359.JPG
Kalendarium
Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Godzniny otwarcia
Dane kontaktowe
Dane adresowe
Newsletter
Zapraszamy do Urzędu Gminy:
pon - pt: 7:00 - 15:00 śr: 8:00 - 16:00
tel: 055 2341884, fax: 055 2340871
Email: sekretariat@gminaelblag.pl
Gmina Elbląg,
82-300 Elbląg, ul Browarna 85