Strona główna Mapa strony Kontakt email
Wyszukiwanie

Miejskie Wycieczki Rowerowe

Miło nam poinfomować, iż Urząd Gminy w Elblągu został partnerem  Miejskich Wycieczek Rowerowych  w 2018r.  Organizatorami głównymi wycieczek są: Klub Turystyczny im. C. Pudora Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej oraz  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.
Miejskie Wycieczki Rowerowe w latach ubiegłych wielokrotnie przebiegały przez tereny gminy Elbląg, dlatego też została nawiązana współpraca  na rok  2018.  
Turystyka rowerowa w  gminie  Elbląg  rozwija się od wielu lat. Rozwija się również infrastruktura rowerowa.  Dzięki aktywnym członkom Stowarzyszeń działających na terenie gminy w 2017r. powstały miejsca przyjazne rowerzystom m.in w Raczkach  Elbląskich, Drużnie, Władysławowie. Ponadto na terenie gminy znajduje się wiele innych atrakcyjnych miejsc dla turystów jeżdżących rowerami.  
Pragniemy by jak największa ilość miłośników dwóch kółek z gminy Elbląg brała aktywny udział w rowerowej rekreacji.
Podczas dziesięciu tegorocznych Miejskich Wycieczek Rowerowych będzie trwał konkurs dla najaktywniejszych uczestników, w tym najaktywniejszych mieszkańców gminy Elbląg. (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach). Weryfikacja uczestnictwa w wycieczkach odbędzie się odbywała za okazaniem książeczki wycieczek kolarskich PTTK, które będą rozdawane uczestnikom na pierwszych trzech imprezach zgodnie z poniższym harmonogramem.

Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2018 roku w drodze losowania - na podstawie wpisów w książeczce wycieczek kolarskich PTTK
Poza konkursem, zapraszamy do zdobywania Kolarskiej Odznaki Turystycznej PTTK. Uczestnikom będą rozdawane książeczki kolarskie i dokonywane będą  potwierdzenia  specjalną pieczątką.
W trakcie wycieczek przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku.
Na trasie niedzielnych wycieczek nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 15 km/h.
Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych mieszkańców gminy Elbląg do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu!
Szczegółowe informacje o wycieczkach znajdują się również na stronach internetowych organizatorów:
www.mosir.elblag.eu  oraz www.pttk.elblag.com.pl
Pierwsza jazda będzie prowadziła do Przybyłowa na Wysoczyźnie Elbląskiej.  Trasa: ELBLĄG-Jelenia Dolina-Pagórki-Przybyłowo-Huta Żuławska-Milejewo-ELBLĄG. Łączna długość trasy wynosi około 38 kilometrów. Mapa – Mapa.
Start 7 stycznia 2018 o godzinie 10.00 z pętli tramwajowej przy ul. Ogólnej

 

                                                                       J.Jarzyło

Kalendarium
Listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Godzniny otwarcia
Dane kontaktowe
Dane adresowe
Newsletter
Zapraszamy do Urzędu Gminy:
pon - pt: 7:00 - 15:00 śr: 8:00 - 16:00
tel: 055 2341884, fax: 055 2340871
Email: sekretariat@gminaelblag.pl
Gmina Elbląg,
82-300 Elbląg, ul Browarna 85