Strona główna Mapa strony Kontakt email
Wyszukiwanie

Aktualności sportowe

5 kwietnia 2018r.

 

W miesiącu kwietniu rozpoczyna się sezon piłkarski 2018 roku . Na terenie gminy Elbląg również. Do dyspozycji Państwa pozostają dwa kompleksy sportowe Orlik – w Gronowie Górnym i Nowakowie. Rezerwacji wejść grup zorganizowanych przyjmują animatorzy środowiskowi :

- Orlik Gronowo Górne – Jacek Florek pod nr telefonu 608738 767

- Orlik Nowakowo – Marcin Olewnik pod nr telefonu 514 563 297.

Zapraszamy mieszkańców na gminne boiska Orlik do zabawy z piłką nożną, ale również z piłką siatkową, piłką koszykową oraz tenisem ziemnym.

Na stronie operatora projektu Lokalny Animator Sportu www.naszorlik.pl ,w najbliższym czasie będą dostępne harmonogramy i inne informacje o naszych orlikach.

 

W kwietniu 2018r. ruszają rundy rewanżowe rozgrywek Warmińsko- Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Do rozgrywek przystąpią :

- Żaki i Orliki z Elbląskiej Szkółki Piłkarskiej działającej przy Orliku w Gronowie Górnym,

- Młodzicy KS Zagłady Lisów - grający w II Lidze Wojewódzkiej D-1 Grupa 6,

- seniorzy KS Zagłady Lisów – grający w B-klasie Grupa 2.


Sezon dla młodzików z Zagłady Lisów zaczyna się spotkaniem na własnym boisku z KS Syrena „Spomlek” Młynary w dniu 6 kwietnia 2018r. o godz. 17.00.

Seniorzy KS Zagłady Lisów wracają na boiska B-klasy w dniu 21 kwietnia 2018r. meczem z KS Fabryka Żabi Róg.

Szczegółowe terminarze meczy naszych piłkarzy oraz wyniki i tabele można śledzić na stronie www.wmzpn.pl.

 

Wiernych kibiców zapraszamy do kibicowania.

J. Jarzyło

__________________________________________________________________________________________________________________
Data 2018-03-05
 
Liga Piłki Siatkowej Nowakowo CUP 2018
 
W dniach 10 luty, 17 luty i 24 luty 2018r.  na  sali sportowej Zespołu Szkół w Nowakowie odbyła się  Ligi Piłki Siatkowej  Nowakowo CUP 2018.
Do Ligi  przystąpiło 9 drużyn. Zostały rozegrane mecze eliminacyjne i finałowe systemem każdy z każdym. Po rozegraniu wielu pasjonujących meczy  kolejność drużyn po ukończeniu rozgrywek przedstawia się następująco :
I miejsce     –  ADEHADOWO
II miejsce     –  MAJOR I PRZYJACIELE
III miejsce     -  VIRTUS.PRO
IV miejsce     –  MERKURY
V miejsce     - RUBIANKA RUBNO
VI miejsce     – FANI SIATKÓWKI
VII miejsce     – NOWAKOWO
VIII miejsce     – RAZEM LEPIEJ
IX miejsce     - JEGŁOWNIK PAVULON
Na zakończenie turnieju zespoły zostały nagrodzone  pucharami i nagrodami rzeczowymi. Wyróżnienia otrzymali również najlepsi zawodnicy z każdego zespołu wskazani przez współgrających.
Nagrody wręczali Z-ca Wójta Gminy Elbląg Zygmunt Tucholski i Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowakowie Grażyna Gałązka.   
Wyrazy uznania i podziękowania dla  Dyrektora Szkoły Grażyny Gałązki i pracowników szkoły za organizację turnieju  oraz członków Rady Rodziców  serwujących poczęstunek.      
Na stronie www.zsnowakowo.gminaelblag.pl znajduje się fotorelacja z Finałowego Turnieju Ligi Piłki Siatkowej Nowakowo CUP 2018.
                                                                            J.Jarzyło
 

Data 2018-02-04
 
Ferie zimowe

W okresie od 22.01.2018 do 04.02.2018 Uczniowski Klub Sportowy “Szkółka Piłkarska-Gronowo Górne” była organizatorem zimowiska sportowego. Główną bazą zimowiska był Zespół Szkół w Gronowie Górnym.

20 dzieci z gminy Elbląg brały udział w następujących formach aktywności:

  • zajęcia sportowe (głównie z piłki nożnej)

  • zajęcia z pływania,

  • zajęcia na strzelnicy

Założone cele przez organizatorów zostały w pełni zrealizowane. Dzieci nabyły nowe umiejętności sportowe, podniosły kompetencje społeczne ułatwiające funkcjonowanie w rodzinie i środowisku, podniosły umiejętność grania w piłkę nożną. Ponadto udział w zajęciach przyczynił się do zwiększenia motywacji do działania i zaufania we własne siły oraz nauki pozytywnego i aktywnego spędzania czasu wolnego.

Organizatorem głównym zimowiska był Jacek Florek -animator środowiskowy.

 

                                                                            J.Jarzyło

 

 
Data 2018-01-23
 
Ferie zimowe
 
Podczas ferii zimowych w dniu 24 stycznia 2018r. nauczyciele Szkoły Podstawowej w Węzinie Maria Ignaciuk i Dorota Karczewska zorganizowały  II Turniej  Szachowy o Puchar Wójta Gminy Elbląg. Sędzią głównym zawodów był pan Bogdan Siwoń.  Turniej został rozegrany w trzech kategoriach. Wyniki Turnieju przedstawiają się następująco:
Klasy II-IV
1  miejsce – Igor Lewandowski
2 miejsce – Kacper Krawczuk
3 miejsce – Piotr Brzezicki
Klasy V-VII
1 miejsce – Tomasz Ignaciuk
2 miejsce –  Oliwia Denka
3 miejsce – Klaudiusz Mańkowski
Młodzież i starsi
1 miejsce - Jakub Ignaciuk
2 miejsce - Igor Mańkowski
Nagrody w postaci  nagród rzeczowych ufundował Urząd Gminy w Elblągu.
 
                                                                            J.Jarzyło
 

Data 2018-01-23
 
Turniej piłki siatkowej

We wtorek 23.01.2018 r. odbył się turniej piłki siatkowej szkół podstawowych i gimnazjów . Do zawodów przystąpiły 3 szkoły z naszej gminy, tj. SP w Pilonie, SP w Węzinie i gospodarz turnieju SP Gronowie Górnym. Drużyny były mieszane w celu zintegrowania szkół.


Uczniowie w trakcie zawodów dzięki uprzejmości mieli zapewnione owoce oraz wodę mineralną. Ufundowane zostały także piłki dla wszystkich drużyn. Na uczniów biorących udział w turniejach czekały również nagrody indywidualne, drobne upominki i słodycze.
Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Elblągu.
Dzięki dużej frekwencji dzieci, zaangażowaniu, postawie fair play ferie na sportowo w szkole należy zaliczyć do udanych.
 
                                                                            J.Jarzyło
 

Data 2018-01-22
 
Ferie zimowe na sportowo -Gronowo Górne.

Podczas ferii zimowych zespół nauczycieli wychowania fizycznego zorganizował wraz z Gminą Elbląg zawody sportowe. W poniedziałek 22.01.2018 r.  odbył  turniej piłki nożnej szkół podstawowych. Do zawodów przystąpiły 3 szkoły z naszej gminy, tj. SP w Pilonie, SP w Węzinie i gospodarz turnieju SP w Gronowie Górnym. Każda szkoła wystawiła do rozgrywek dwie drużyny.
Po zaciętych bojach wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

I miejsce Gronowo Górne I
II miejsce Gronowo Górne II
III miejsce Węzina II
IV miejsce Pilona II
V miejsce Pilona I
VI miejsce Węzina I
                         
                                                                            J.Jarzyło
 

Data 2018-01-02

Miło nam poinfomować, iż Urząd Gminy w Elblągu został partnerem  Miejskich Wycieczek Rowerowych  w 2018r.  Organizatorami głównymi wycieczek są: Klub Turystyczny im. C. Pudora Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej oraz  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.
Miejskie Wycieczki Rowerowe w latach ubiegłych wielokrotnie przebiegały przez tereny gminy Elbląg, dlatego też została nawiązana współpraca  na rok  2018.  
    Turystyka rowerowa w  gminie  Elbląg  rozwija się od wielu lat. Rozwija się również infrastruktura rowerowa.  Dzięki aktywnym członkom Stowarzyszeń działających na terenie gminy w 2017r. powstały miejsca przyjazne rowerzystom m.in w Raczkach  Elbląskich, Drużnie, Władysławowie. Ponadto na terenie gminy znajduje się wiele innych atrakcyjnych miejsc dla turystów jeżdżących rowerami.  
Pragniemy by jak największa ilość miłośników dwóch kółek z gminy Elbląg brała aktywny udział w rowerowej rekreacji.
Podczas dziesięciu tegorocznych Miejskich Wycieczek Rowerowych będzie trwał konkurs dla najaktywniejszych uczestników, w tym najaktywniejszych mieszkańców gminy Elbląg. (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach). Weryfikacja uczestnictwa w wycieczkach odbędzie się odbywała za okazaniem książeczki wycieczek kolarskich PTTK, które będą rozdawane uczestnikom na pierwszych trzech imprezach zgodnie z poniższym harmonogramem.

Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2018 roku w drodze losowania - na podstawie wpisów w książeczce wycieczek kolarskich PTTK
Poza konkursem, zapraszamy do zdobywania Kolarskiej Odznaki Turystycznej PTTK. Uczestnikom będą rozdawane książeczki kolarskie i dokonywane będą  potwierdzenia  specjalną pieczątką.
W trakcie wycieczek przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku.
Na trasie niedzielnych wycieczek nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 15 km/h.
Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych mieszkańców gminy Elbląg do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu!
Szczegółowe informacje o wycieczkach znajdują się również na stronach internetowych organizatorów:
www.mosir.elblag.eu  oraz www.pttk.elblag.com.pl

                                                                            J.Jarzyło

Kalendarium
Kwiecień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
1
23457
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Godzniny otwarcia
Dane kontaktowe
Dane adresowe
Newsletter
Zapraszamy do Urzędu Gminy:
pon - pt: 7:00 - 15:00 śr: 8:00 - 16:00
tel: 055 2341884, fax: 055 2340871
Email: sekretariat@gminaelblag.pl
Gmina Elbląg,
82-300 Elbląg, ul Browarna 85