Strona główna Mapa strony Kontakt email
Dziś jest : piątek 24 maja 2019 , Imieniny : Joanny, Marii, Zuzanny

Kalendarium w dniu: 12.05.2019 roku

Dookoła Jeziora Druzno

MOSiR w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej,  Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Biuro Podróży Variustur, Urząd Gminy w Elblągu oraz Salon Rowerowy Wadecki zapraszają do udziału w  kolejnej Miejskiej Wycieczce Rowerowej.

Celem naszej majowej jazdy będzie Jezioro Druzno które jest rezerwatem ornitologicznym wpisanym na listę Konwencji Ramsar.  Otaczający nas krajobraz oraz kakafonia dźwięków bytującego tam obecnie ptactwa będzie uprzyjemniała aktywną rekreację na świeżym powietrzu. Zachęcamy posiadaczy lornetek do zabrania sprzętu, który ułatwi podglądanie i rozpoznawanie poszczególnych gatunków ptaków .

Trasa: ELBLĄG-Raczki Elbląskie-Węgle Żukowo-Jurandowo-Krzewsk-Dzierzgonka-Stankowo-Węzina-Komorowo Żuławskie-ELBLĄG

Mapa –  łączna długość trasy to około 51 km.

- Specyfiką dróg przy Jeziorze Druzno jest fakt, że są one wyłożone płytami betonowymi. Jazda rowerami po takiej nawierzchni nie jest najwygodniejsza, ale poradzimy sobie z tym jadąc po nich spokojnie i nieśpiesznie – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć, podglądanie ptaków. Każdy z rowerzystów powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie polecamy założenie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Zalecamy jazdę na rowerach wszystkich typów, za wyjątkiem konstrukcji szosowych.

Kontynuując zainicjowany w 2018 roku konkurs dla najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach) prosimy o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK.
Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2019 roku w drodze losowania – na podstawie pieczątek w książeczce wycieczek kolarskich PTTK.

Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, nie przekraczające 15 km/h. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu!

Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Ruszamy 12 maja 2019 r. o godzinie 10.00 z placu Katedralnego.

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd