Pozostałe aktualności

Gmina Elbląg - dziewiąta w Kraju

  • 13-10-2023
GMINA ELBLĄG zdobyła IX miejsce w Kraju, w Rankingu „Ekonomiczny Sukces Kadencji 2018–2023”. Zdobyte wyróżnienie z rąk redaktora naczelnego pisma samorządu terytorialnego „Wspólnota” Pana Janusza Króla odebrał Wójt Gminy Elbląg Zygmunt Tucholski.
 
To wielka radość i bardzo miłe wyróżnienie. A jednocześnie wielki sukces i ogromne osiągnięcie Gminy Elbląg. To również efekt pracy wielu osób, a także wynik dobrej współpracy wójta, radnych, pracowników urzędu, gminnych jednostek organizacyjnych, sołtysów, stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich oraz  jednostek OSP Gminy Elbląg.
Ranking Sukces Ekonomiczny Kadencji 2018–2023 autorstwa prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu jest kolejną publikacją, opracowaną przez profesora, zawierającą informacje, które w ciekawy i przekonujący sposób przedstawiają różne aspekty funkcjonowania samorządów.
 
Na podkreślenie zasługuje fakt, że to wyróżnienie jest bezpłatne, obiektywne i oparte o oficjalne dane (GUS, dane ze sprawozdań budżetowych samorządów oraz innych źródeł).
Rankingi profesora Swianiewicza publikowane są na łamach pisma samorządu terytorialnego „Wspólnota” od 2002 roku i stanowią unikalną informację, o tym co dzieje się w gminach. Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” ukazuje się od marca 1990 r. i jest jednym z najbardziej miarodajnych czasopism zajmujących się problematyką samorządu terytorialnego w Polsce. 
 
Tegoroczny ranking powstał na podstawie kryteriów zmiany wielkości dochodów z CIT przeliczonych na mieszkańca, zmiany wielkości bazy podatkowej podatku od nieruchomości od osób prawnych, zmiany odsetek zarejestrowanych bezrobotnych oraz nowo zarejestrowanych podmiotów gospodarczych w przeliczeniu na 1000 mieszkańców.
Tak wysoka pozycja naszej gminy w skali całego kraju definiuje wielkie osiągnięcie i znaczący sukces.
 
Uroczyste wręczenie wyróżnienia odbyło się w dniu 12.10.2023 r. podczas XXI Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
 
Otrzymane wyróżnienie, to nie tylko satysfakcja, ale przede wszystkim motywacja do pracy na rzecz mieszkańców Gminy Elbląg.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją