Aktualności

Podziękowanie dla rolników za tegoroczne plony w Węzinie

  • 01-10-2021
Dnia 26.09.2021 r. w Węzinie odbyła się msza św. dziękczynna w intencji rolników dla mieszkańców okolicznych sołectw. W nabożeństwie udział wzięli Wójt Gminy wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Elbląg, radnymi i sołtysami. Po mszy św. mieszkańcy spotkali się na skromnym poczęstunku na placu rekreacyjnym, gdzie ogłoszono wyniki konkursu "Sołecki kosz obfitości" dla sołectw: Węzina, Dłużyna Klepa, Drużno, Nowy Dwór i Lisów. Trzy sołectwa przygotowały kosze obfitości, które wzbudzały podziw i uznanie, co nie ułatwiało zadania Komisji Konkursowej. W rezultacie Komisja Konkursowa przyznała trzy pierwsze miejsca i uhonorowano sołectwa: Węzina, Dłużyna Klepa i Lisów ku wielkiej radości lokalnej społeczności. Piękna pogoda zachęcała mieszkańców do świętowania i dobrej zabawy.
Podczas imprezy była możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19 oraz skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego i spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.
Serdeczne podziękowania za włączenie się w organizację i obsługę całego przedsięwzięcia Damianowi Łojek i Dariuszowi Mysłowskiemu z Sołectwa Władysławowo, Stowarzyszeniu „Dwie wsie”, mieszkańcom sołectwa Węzina i pracownikom Urzędu Gminy Elbląg.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją