Logo: Urząd Gminy Elbląg

Konsultacje Społeczne

Wójt Gminy Elbląg na podstawie Zarządzenia nr 26/2021 z dnia 07 kwietnia 2021 r.
p o s t a n a w i a

przeprowadzić konsultacje społeczne w sprawie projektu statutu dla sołectwa: Adamowo, Cieplice, Czechowo, Dłużyna-Klepa, Drużno, Gronowo Górne – Nowe Pole, Janowo, Kazimierzowo, Kępa Rybacka, Kępiny Wielkie, Komorowo Żuławskie, Myślęcin-Pasieki, Nowakowo, Nowe Batorowo, Nowina, Nowotki, Pilona, Przezmark, Raczki Elbląskie, Sierpin, Tropy Elbląskie, Weklice, Węzina, Władysławowo.
Konsultacje skierowane są do mieszkańców wyżej wymienionych sołectw.
Termin konsultacji ustala się od  09.04.2021 r. do 23.04.2021 r. .

Konsultacje społeczne przeprowadzane są w formie zebrania opinii, uwag i propozycji drogą korespondencyjną tradycyjną lub elektroniczną na załączonym formularzu.
Projekt Statutu wyżej wymienionych sołectw poddany konsultacjom jest opublikowany na stronie internetowej Gminy Elbląg, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Elbląg ul. Browarna 85 , 82-300 Elbląg.
Wypełnione formularze należy w terminie do 23.04.2021 r. pozostawić w specjalnej skrzynce podawczej w przedsionku Urzędu Gminy w Elblągu ul. Browarna 85 ( w razie trwania ograniczonego zakresu pracy Urzędu Gminy z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID 19) lub przesłać pocztą tradycyjną na adres: Urząd Gminy Elbląg, ul. Browarna 85, 82-300 Elbląg lub pocztą elektroniczną na adres e-mail: sekretariat@gminaelblag.pl.

Wójt Gminy Elbląg
                                                                                                                            (-) Zygmunt Tucholski

Super Sołtys 2021

Miło nam poinformować, że sołtys sołectwa Nowakowo Pani Alicja Rogoz zdobyła tytuł Super Sołtysa 2021 Powiatu Elbląskiego zajmując I. miejsce w corocznym plebiscycie „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego”, który był prowadzony we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Jest to kolejne zwycięstwo w plebiscycie sołtysa z Gminy Elbląg. Złotą Statuetkę zwyciężczyni wręczał  Wicestarosta Powiatu Elbląskiego Ryszard Zając. W dniu 07 kwietnia 2021 r. Wójt Zygmunt Tucholski i Przewodnicząca Rady Gminy Elbląg Barbara Bruzdewicz osobiście pogratulowali zwycięstwa Pani Alicji Rogoz, podkreślając ważną rolę sołtysa, którzy pełnią swoją funkcję z ogromnym poświęceniem i zapałem.
Serdecznie gratulujemy Pani Alicji Rogoz i pozostałym laureatom, życząc dalszej owocnej pracy na rzecz społeczności lokalnej.

Wyróżnienie od Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Ogólnopolski Dzień Sołtysa, który obchodzony jest co roku 11 marca, jest okazją, by podziękować gospodarzom wsi za ogromne zaangażowanie, jakie wkładają w pracę na rzecz rozwoju sołectw. W tym roku, nietypowo, bo w formule online, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin spotkał się z 88 sołtysami wyróżnionymi za zaangażowanie w aktywizację społeczności lokalnej oraz inicjonowanie działań wpływających na poprawę wizerunku wsi. Miło nam poinformować, że wyróżnionym sołtysem z Gminy Elbląg została Pani Joanna Tużyk Sołtys Sołectwa Lisów. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów w działalności dla dobra mieszkańców Gminy Elbląg złożyli Wójt Zygmunt Tucholski i Przewodnicząca Rady Gminy Elbląg Barbara Bruzdewicz.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Zarejestruj się na szczepienie - informacje dla seniora

Kontakt - stopka

Adres urzędu:

Urząd Gminy Elbląg
ul. Browarna 85

Kontakt z urzędem:

e-mail: sekretariat@gminaelblag.pl

Godziny Przyjęć interesantów:

Zapraszamy do Urzędu Gminy:
pon - pt: 7:00 - 15:00
śr: 8:00 - 16:00