Zaproszenie na spotkanie informacyjne nt. możliwości uzyskania dotacji w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Wiejskich Kanału Elbląskiego (LSR OW KE) na lata 2016-2023.

11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości

Płukanie sieci wodociągowej

Szanowni Państwo

Informujemy, że w dniach 02.11.2020 do 08.11.2020 odbędzie się płukanie sieci wodociągowej w godzinach od 23.00 do 4.00 ( szczegóły poniżej w linku )

Zakład Produkcji Wody w Ząbrowie

tel.: (55) 271-35-40

Centralny Wodociąg Żuławski Sp. z o.o.
ul. Warszawska 28A
82-100 Nowy Dwór Gdański

NIP 579-202-42-13
REGON 192998920
nr KRS 0000185843
kapitał zakładowy 40 044 389,00zł

Informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych przez Centralny Wodociąg Żuławski Sp. z o. o.
odnajdziecie Państwo na stronie internetowej pod adresem cwz.pomorskie.pl

ARiMR: Pomoc dla producentów i sprzedawców chryzantem

Urząd Gminy Elbląg od 03 listopada 2020 r. ogranicza bezpośrednie wizyty interesantów.

W związku z dynamicznym wzrostem zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2, w trosce o bezpieczeństwo interesantów i pracowników urzędu z dniem 03 listopada 2020 r. wprowadza się ograniczenie funkcjonowania Urzędu Gminy Elbląg (do odwołania).

Urząd Gminy nie przerywa swojej pracy. Kontakt z urzędnikami będzie możliwy za pośrednictwem telefonu lub e-maila. Bezpośrednia obsługa interesantów jest zawieszona. W sprawach pilnych i wymagających osobistego stawiennictwa, interesanci będą przyjmowani po uprzednim umówieniu spotkania telefonicznie lub e-mailowo.
Budynek Urzędu Gminy będzie dostępny tylko dla jego pracowników, a praca będzie odbywała się w trybie wewnętrznym.
Wszelkie wnioski i pisma będą przyjmowane w formie:
  1. korespondencyjnej – na adres: Urząd Gminy Elbląg, ul. Browarna 85, 82-300 Elbląg,
  2. elektronicznie przez ePUAP(Gmina_Elbląg)
  3. poprzez zostawienie pisma w skrzynce podawczej umieszczonej w przedsionku przy wejściu głównym do budynku Urzędu,
  4. Podstawowe dane kontaktowe:
Telefon: centrala Urzędu Gminy Elbląg : 55 234-18-84
Fax: 55 234-08-71
ePUAP: Gmina_Elbląg

Numery wewnętrzne:
ewidencja ludności i dowody osobiste    wew. 40
gospodarka odpadami                           wew. 29    kom. 609 040 705
podatki                                                   wew. 28
drogownictwo i melioracja                       wew. 48     kom. 502 324 133
gospodarka przestrzenna                       wew. 44      kom 502 324 144
budownictwo                                           wew. 46
windykacja                                              wew. 31
Kierownik Referatu Infrastruktury    wew. 48     kom 607 557 168

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  tel. 55 237 10 65

Płatności z tytułu podatków i opłat lokalnych prosimy dokonywać przelewem bankowym na indywidualne konto podane w decyzji podatkowej.
Zgodnie z zawartą umową z Bankiem PKO BP umożliwiamy mieszkańcom dokonywanie płatności w kasach tego Banku bez żadnych prowizji.
W wyjątkowych przypadkach płatności można dokonać w kasie Urzędu Gminy.
W tym szczególnym czasie prosimy o odłożenie spraw, które nie wymagają natychmiastowej wizyty, decyzji lub załatwienia.
Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za Państwa wyrozumiałość.

„Pod biało-czerwoną” – zapraszamy do udziału w akcji!

Zapraszamy do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną”, realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag dla każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia. Zapraszamy do udziału!

Zakup masztów i flag dla każdej z gmin

Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia. Zachęcamy do tego, aby również Państwa szkoła stała się częścią tego wielkiego historycznego przedsięwzięcia.

W jaki sposób wziąć udział w projekcie?

Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też zachęcamy uczniów, nauczycieli i rodziców do oddania głosówpoparcia.

Informacja na ten temat znajduje się pod linkiem  https://bialoczerwona.www.gov.pl/. Każdy mieszkaniec danej gminy może oddać jeden głos poparcia na swoją gminę.

Ile głosów potrzeba do realizacji projektu?

• dla gmin do 20 000 mieszkańców – 100 głosów;
  • dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców – 500 głosów;
  • dla gmin powyżej 100 000 mieszkańców – 1000 głosów.
W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidujemy udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt.
Dodatkowe informacje dotyczące projektu można znaleźć na stronie: www.gov.pl/bialoczerwona. W najbliższych dniach dostępna będzie również interaktywna mapa, za pomocą której można na bieżąco sprawdzać liczbę głosów.
W przypadku dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu: bialo-czerwona@mc.gov.pl, 532 519 877.
Zachęcamy do udziału!

ARiMR: Małe przetwórstwo i RHD – od dziś możesz złożyć wniosek

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii o ryzyku wystąpienia w Polsce wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) w sezonie jesienno-zimowym 2020/2021

ARiMR: Nawet 250 tys. zł na założenie biznesu na wsi