Logo: Urząd Gminy Elbląg

Aktualności

Przerwa w dostawie wody Pilona, Komorowo Żuławskie, Janów

EPWiK Sp. z o.o. informuje, że w związku z planowymi pracami na sieci wodociągowej, w dniu 2021-09-24 (piątek) pozbawieni dostawy wody będą odbiorcy miejscowości Pilona, Komorowo Żuławskie, Janów.
Przewidywany czas prac godz. 8:00-16:00 (może ulec skróceniu lub wydłużeniu - w drugim przypadku EPWiK dostarczy wodę beczkowozem).
W wyniku prowadzonych prac okresowemu pogorszeniu może ulec jakość dostarczanej wody. W przypadku wystąpienia tego zjawiska prosimy informować Pogotowie Techniczne EPWiK- tel. 994.
Za wszelkie utrudnienia w dostawie wody EPWiK Sp. z o. o przeprasza.

Podziękowania dla rolników podczas mszy św. w Cieplicach

W niedzielę 19 września 2021 r. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Cieplicach odbyła się kolejna msza św. dziękczynna w intencji rolników. W mszy św. uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych Gminy  Elbląg oraz sołeckie delegacje. Ozdobą ołtarza podczas mszy św. były przygotowane przez sołectwa kosze obfitości. Wójt Gminy Elbląg Zygmunt Tucholski, kierując słowa czci i szacunku do wszystkich pracujących na roli wyraził swoją wdzięczność za całoroczny trud, za gospodarność i troskę o lepsze jutro.
Na koniec mszy św. dożynkowy symbol dzielenia się chlebem, wyrażono obdarowaniem wszystkich obecnych poświęconymi bułkami wypieczonymi z tegorocznego zboża. Po czym mieszkańcy spotkali się na skromnym poczęstunku na placu rekreacyjnym przy wiacie w Nowakowie, gdzie ogłoszono wyniki konkursu „Sołecki kosz obfitości”. Komisja konkursowa, pod przewodnictwem Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Komorowie Żuławskim Pani Beaty Krajewskiej-Wąsik miała niełatwe zadanie. Wszystkie kosze prezentowały się wyjątkowo pięknie, wzbudzając podziw i uznanie . Komisja przyznała następujące oceny: dwa pierwsze miejsca dla Sołectwa Nowe Batorowo i Sołectwa Adamowo, dwa drugie miejsca dla Sołectwa Bielnik Drugi i Sołectwa Kazimierzowo oraz wyróżnienia dla Sołectw: Bielnik Pierwszy, Janowo, Kępa Rybacka, Nowakowo. Wszystkim serdecznie gratulujemy i raz jeszcze dziękujemy za udział.
Podczas imprezy była możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19 oraz skorzystania z pomocy rachmistrza spisowego i spisania się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Wszystkim zaangażowanym w organizację i obsługę tego przedsięwzięcia składamy serdeczne podziękowania, szczególne podziękowania dla Damiana Łojek i Dariusza Mysłowskiego z sołectwa Władysławowo oraz Koła Gospodyń Wiejskich Kazijanki z Janowa.
 
 
 
 

Festyn w Nowej Pilonie

Dnia 28.08.2021 r. na boisku we wsi Nowa Pilona po raz kolejny z inicjatywy Stowarzyszenia „Nasz Myślęcin” z Myślęcina zorganizowany został festyn. Wszyscy uczestnicy spotkania mogli posilić się ciepłym posiłkiem, grillowaną kiełbaską i ciastem,  które serwowały członkinie Stowarzyszenia. W ramach festynu odbyły się dwa mecze piłki nożnej z udziałem Klubu Sportowego „Warmia” oraz wiele innych konkurencji sportowych z udziałem mieszkańców. Podziękowania za organizację i zaangażowanie dla Stowarzyszenia „Nasz Myślęcin” i mieszkańców Nowej Pilony. Wsparcia finansowego udzielił Urząd Gminy Elbląg oraz z własnej inicjatywy sąsiedzi z Myślęcina.
 
 
 
 
 
 
 
 

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Podziękowanie dla rolników za tegoroczne plony

Dnia 12.09.2021 r. w Przezmarku w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego odbyła się msza św. dziękczynna w intencji rolników dla mieszkańców okolicznych sołectw. W nabożeństwie udział wzięli Wójt Gminy wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Elbląg, radnymi i sołtysami oraz Starosta Elbląski i Przewodnicząca Rady Powiatu. Po mszy św. mieszkańcy spotkali się na skromnym poczęstunku na placu rekreacyjnym, gdzie ogłoszono wyniki konkursu "Sołecki kosz obfitości" dla sołectw: Przezmark, Przezmark Osiedle, Nowina, Czechowo, Gronowo Górne - Nowe Pole, Gronowo Górne Osiedle, Sierpin, Janów, Komorowo Żuławskie, Pilona, Myślęcin - Pasieki, Bogaczewo, Weklice, Nowa Pilona. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców: I miejsce zajęło Sołectwo Przezmark Osiedle, II miejsce Sołectwo Przezmark i III miejsce Sołectwo Komorowo Żuławskie.
 
Podczas imprezy była możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19 oraz skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego i spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.
 
Serdeczne podziękowania za włączenie się w organizację i obsługę całego przedsięwzięcia Stowarzyszeniu IWA z Władysławowa, Stowarzyszeniu Art-Kom z Przezmarka oraz pracownikom Urzędu Gminy Elbląg.
 
 
 
 
 
 
 

Dzień otwarty inżyniera budownictwa

Informacja o możliwości zaszczepienia się

 

Szlak Kulturowy Kanału Elbląskiego

W dniu 8 września 2021r. w Zamku w Ostródzie odbyło się uroczyste spotkanie, na którym zaprezentowano inicjatywę pn. Szlak Kulturowy Kanału Elbląskiego. W trakcie spotkania, Sygnatariuszom listów intencyjnych wręczono Akty Powołania Szlaku. Odbyła się również dyskusja nad rozwojem inicjatywy Szlaku Kulturowego, planem promocji i Świętem Kanału Elbląskiego.
 

Odbiór odpadów wielkogabarytowych WRZESIEŃ 2021

Przypominamy , że w dniach 21–23.09.2021 r. odbędzie się odbiór odpadów wielkogabarytowych sprzed posesji. Odbiory wg. harmonogramu lipiec–grudzień 2021 r. Właściciele posesji, do których jest utrudniony dostęp proszeni są o wystawienie odpadów wielkogabarytowych przy najbliższej utwardzonej drodze asfaltowej.
 

Wójt Gminy Elbląg zaprasza na dziękczynne msze św. w intencji rolników.

1 2 3 4 5 6 ... 14

Kontakt - stopka

Adres urzędu:

Urząd Gminy Elbląg
ul. Browarna 85
82-300 Elbląg

Kontakt z urzędem:

tel: 055 234 18 84
fax: 055 234 08 71
e-mail: sekretariat@gminaelblag.pl
 

Godziny Przyjęć interesantów:

Zapraszamy do Urzędu Gminy:
pon - pt: 7:00 - 15:00
śr: 8:00 - 16:00