Logo: Urząd Gminy Elbląg

Aktualności

Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka

Gminna Biblioteka Publiczna w Komorowie Żuławskim wraz z Filią w Nowakowie po raz kolejny biorą udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”. 
 
Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki z rodzicem lub opiekunem prawnym i zapisze się do biblioteki otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą: książkę „Krasnal w Krzywej Czapce”, kartę czytelnika oraz broszurę informacyjną dla rodzica „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece”. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik, otrzyma naklejkę, a po zebraniu 10 naklejek imienny dyplom.
 
Wyprawki wydawane będą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Komorowie Żuławskim oraz Filii w Nowakowie. W tej edycji dostępne są również pakiety w języku ukraińskim. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, ponieważ regularne wizyty w bibliotece nauczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę. Warto też pamiętać, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie.
 
Ogólnopolska kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres urzędu:

Urząd Gminy Elbląg
ul. Browarna 85
82-300 Elbląg

Kontakt z urzędem:

tel: 055 234 18 84
fax: 055 234 08 71
e-mail: sekretariat@gminaelblag.pl
 

Godziny Przyjęć interesantów:

Zapraszamy do Urzędu Gminy:
pon - pt: 7:00 - 15:00
śr: 8:00 - 16:00