Logo: Urząd Gminy Elbląg

Aktualności

Projekty matematyczne realizowane w Publicznej Szkole Podstawowej w Gronowie Górnym dofinansowane przez Fundację mBanku o nazwie „mFundacja”

W ramach realizowanej strategii „m” jak matematyka mFundacja wspiera młodzież naszej szkoły w nauce matematyki i rozwijaniu pasji matematycznych.
 
W Publicznej Szkole Podstawowej w Gronowie Górnym realizowane były projekty „Młodzi Projektanci” przeznaczony dla uczniów klas VII – VIII. Celem projektu było zainteresowanie uczniów geometrią, pokazanie brył w różnych ciekawych formach oraz tworzenie brył. Młodzież pracowała metodą projektu wcielając się również w role architektów planując i konstruując domki do zabaw. Podejmowane działania wyzwoliły kreatywność, umożliwiając samodzielne poszukiwanie i odkrywanie.
 
Projekt „Nasz sposób na MATMĘ” dla klas IV-VI był źródłem inspiracji do uczenia się matematyki w ciekawy, często nietypowy sposób. Głównym założeniem projektu było stworzenie serii filmików edukacyjnych dotyczących wybranych zagadnień matematycznych. W tym celu został założony Kanał YouTube „Nasz sposób na MATMĘ”. Filmy, oprócz wiedzy, dostarczają oglądającym ciekawych pomysłów na naukę matematyki. To sami uczniowie dzielą się z innymi zdobytą już wiedzą oraz dobrymi praktykami związanymi z uczeniem się. Działania projektowe zmierzają do tego, aby uczniowie bawiąc się znaleźli "swój sposób na MATMĘ". Projekt zakończył się w grudniu, ale to nie koniec przygody z filmowaniem. Uczniowie nadal mają wiele pomysłów na kolejne filmy. Dzięki zajęciom informatycznym poznali ciekawe aplikacje i programy do montowania filmików. Odbyło się wiele ciekawych warsztatów i zajęć, na których wykorzystywaliśmy wiedzę w praktyce. Były to między innymi zajęcia kulinarne „PIZZA I UŁAMKI”, warsztaty w Centrum Naukowym Hevelianum w Gdańsku, zwiedzania interaktywnej wystawy „Łamigłówka”. W ramach projektu, z okazji Międzynarodowego Dnia Tabliczki Mnożenia, został ogłoszony konkurs na filmik edukacyjny „Mój sposób na Tabliczkę Mnożenia”.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres urzędu:

Urząd Gminy Elbląg
ul. Browarna 85
82-300 Elbląg

Kontakt z urzędem:

tel: 055 234 18 84
fax: 055 234 08 71
e-mail: sekretariat@gminaelblag.pl
 

Godziny Przyjęć interesantów:

Zapraszamy do Urzędu Gminy:
pon - pt: 7:00 - 15:00
śr: 8:00 - 16:00