Logo: Urząd Gminy Elbląg

Aktualności

Podziękowania dla rolników podczas mszy św. w Cieplicach

W niedzielę 19 września 2021 r. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Cieplicach odbyła się kolejna msza św. dziękczynna w intencji rolników. W mszy św. uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych Gminy  Elbląg oraz sołeckie delegacje. Ozdobą ołtarza podczas mszy św. były przygotowane przez sołectwa kosze obfitości. Wójt Gminy Elbląg Zygmunt Tucholski, kierując słowa czci i szacunku do wszystkich pracujących na roli wyraził swoją wdzięczność za całoroczny trud, za gospodarność i troskę o lepsze jutro.
Na koniec mszy św. dożynkowy symbol dzielenia się chlebem, wyrażono obdarowaniem wszystkich obecnych poświęconymi bułkami wypieczonymi z tegorocznego zboża. Po czym mieszkańcy spotkali się na skromnym poczęstunku na placu rekreacyjnym przy wiacie w Nowakowie, gdzie ogłoszono wyniki konkursu „Sołecki kosz obfitości”. Komisja konkursowa, pod przewodnictwem Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Komorowie Żuławskim Pani Beaty Krajewskiej-Wąsik miała niełatwe zadanie. Wszystkie kosze prezentowały się wyjątkowo pięknie, wzbudzając podziw i uznanie . Komisja przyznała następujące oceny: dwa pierwsze miejsca dla Sołectwa Nowe Batorowo i Sołectwa Adamowo, dwa drugie miejsca dla Sołectwa Bielnik Drugi i Sołectwa Kazimierzowo oraz wyróżnienia dla Sołectw: Bielnik Pierwszy, Janowo, Kępa Rybacka, Nowakowo. Wszystkim serdecznie gratulujemy i raz jeszcze dziękujemy za udział.
Podczas imprezy była możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19 oraz skorzystania z pomocy rachmistrza spisowego i spisania się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Wszystkim zaangażowanym w organizację i obsługę tego przedsięwzięcia składamy serdeczne podziękowania, szczególne podziękowania dla Damiana Łojek i Dariusza Mysłowskiego z sołectwa Władysławowo oraz Koła Gospodyń Wiejskich Kazijanki z Janowa.
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres urzędu:

Urząd Gminy Elbląg
ul. Browarna 85
82-300 Elbląg

Kontakt z urzędem:

tel: 055 234 18 84
fax: 055 234 08 71
e-mail: sekretariat@gminaelblag.pl
 

Godziny Przyjęć interesantów:

Zapraszamy do Urzędu Gminy:
pon - pt: 7:00 - 15:00
śr: 8:00 - 16:00