Logo: Urząd Gminy Elbląg

Aktualności

Nowe mieszkania w Gminie Elbląg

Odbiór odpadów wielkogabarytowych MARZEC 2023r.

Przypominamy , że w dniach 20–24.03.2023 r. odbędzie się odbiór odpadów wielkogabarytowych sprzed posesji. Odbiory wg. harmonogramu styczeń – czerwiec 2023 r. Właściciele posesji, do których jest utrudniony dostęp proszeni są o wystawienie odpadów wielkogabarytowych przy najbliższej utwardzonej drodze asfaltowej. Prosimy o wystawienie odpadów do godziny 6:00 w dniu odbioru.
Niewystawienie odpadów wielkogabarytowych w wyznaczonym terminie będzie skutkowało brakiem odbioru w/w odpadów.
 
GRUPA I 20.03.2023r.: Jagodno, Nowakowo, Kępa Rybacka, Kępiny Wielkie, Nowotki, Cieplice, Nowe Batorowo, Batorowo, Kazimierzowo, Bielnik Drugi, Janowo, Adamowo Osiedle, Władysławowo, Helenowo, Adamowo, Bielnik Pierwszy, Raczki Elbląskie, Tropy Elbląskie, Nowe Pole.
GRUPA II 22.03.2023r.: Pilona, Przezmark, Przezmark Osiedle, Sierpin, Czechowo, Bogaczewo, Weklice, Nowa Pilona, Myślęcin, Pasieki, Węzina, Dłużyna, Drużno, Lisów, Nowy Dwór, Komorowo Żuławskie (za wiaduktem).
GRUPA III 24.03.2023r.: Nowina, Komorowo Żuławskie, Gronowo Górne, Janów.
 
Odpady, które nie będą odbierane z gabarytami: zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony, odpady budowlano – rozbiórkowe, papier i szkło, metale i tworzywa sztuczne, odpady niebezpieczne oraz chemikalia, zużyte baterie oraz akumulatory, strzykawki, igły i testery.
Wszystkie wyżej wymienione odpady mieszkańcy Gminy Elbląg mogą bezpłatnie dostarczyć do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Mazurskiej 42 w Elblągu.
W przypadku pytań i  wątpliwości dotyczących odpadów pozostajemy do dyspozycji. Kontakt pod numerem 55 234-18-84 wew.29 lub 609-040-705.

Nowa wersja aplikacji "KIEDY ŚMIECI"

„STOP blokowaniu sygnału” – kampania edukacyjna KIGEiT

Gminny Konkurs Wielkanocny

Działaj lokalnie – skorzystaj z pomocy ogólnopolskiej akcji Masz Głos!

Od 21 lutego do 5 marca 2023 trwają zapisy do ogólnopolskiej akcji Masz Głos Fundacji Batorego. Do akcji mogą zgłaszać się organizacje społeczne i nieformalne grupy mieszkańców, zwłaszcza pochodzące z małych miejscowości i na początku swojej działalności, które w ciągu tego roku chcą zrobić coś dobrego dla swojej społeczności lokalnej.
Akcja Masz Głos pomaga społecznikom zrealizować działania we współpracy z władzami samorządowymi i mieszkańcami – pod tym względem jest unikatowa w skali Polski. Chodzi w niej o to, żeby i mieszkańcy, i władze poczuli się współodpowiedzialni za swoją gminę.
Jakie działania wspiera akcja?
Aby dołączyć do grona uczestników tegorocznej edycji akcji Masz Głos należy do 5 marca wypełnić formularz zgłoszeniowy. W drugim etapie odbywa się rozmowa telefoniczna z koordynatorem. Liczba miejsc jest ograniczona. O wynikach rekrutacji zgłaszający się zostaną poinformowani do 13 marca przez stronę internetową akcji Masz Głos.
Wsparcie dla uczestników
Grupy i organizacje przyjęte do akcji rozpoczną 10-miesięczną pracę nad realizacją swojego pomysłu. Otrzymają bezpłatne wsparcie w postaci:
- stałej współpracy i doradztwa ze strony doświadczonego koordynatora,
 - pomocy prawnej,
 - możliwość udziału w szkoleniach stacjonarnych i online oraz wizytach studyjnych do miejsc, w których wzorowo działają tandemy mieszkańców i władz, złożonych z uczestników akcji Masz Głos i Pracowni Samorządowej np. w Kluczborku, Krakowie, Olecku,
- możliwość otrzymania  mikrograntu na działania (600 zł),
 - konsultacji przy działaniach promocyjnych i komunikacyjnych,
 - szansy na nagrodę Super Samorząd i Super Głos, których wręczenie kończy każdą edycję akcji.
Zapisz się do akcji Masz Głos! Zgłoszenia do 5 marca 2023 przez stronę:

Ogłoszenie o naborze 33/2023/PI – Podejmowanie działalności gospodarczej

Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego

"Magiczny Miszmasz" - pasje naszych mieszkańców

Dyżur pracowników Urzędu Skarbowego w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowakowie

1 ... 3 4 5 6 7 ... 37