Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze Kierownika Biura Związku Gmin i Powiatów Kanału Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała na terenie Modrzewiny

Bezinteresowna pomoc bliźnim to cecha, która charakteryzuje nasz stosunek do innego człowieka. Członkowie Stowarzyszenia Liga Obrony Kraju Koło "Łaziki" działającego w Sierpinie byłi głównym organizatorem imprezy w ramach 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza zorganizowana była na terenie Modrzewiny. Podczas jej trwania udało się zebrać kwotę: 14.958 zł. z przeznaczeniem na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Satysfakcja jest tym większa, że udało nam się to zrealizować z zachowaniem wymaganych obostrzeń związanych z Covid-19 oraz fakt, że imprezę organizowaliśmy po raz drugi. Poza zbiórką pieniędzy uczestnicy zbierali także śmieci z terenu Modrzewiny. Wójt Gminy Elbląg przekazał maskotkę z certyfikatem symbolizującą herb Gminy Elbląg, która powędrowała do najmłodszego uczestnika imprezy.

Jerzy Stanecki
Sołtys Sołectwa Sierpin

MAŁE GRANTY SOŁECKIE MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

Rozpoczął się nabór wniosków do konkursu „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego” w 2021 roku.
 Ideą przedsięwzięcia jest promowanie działań z zakresu modernizacji terenów wiejskich poprzez wspieranie zadań wpływających na zwiększenie poziomu zaangażowania społeczności lokalnych w sołectwach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
Finansowe wsparcie może być przyznane m.in. na:
▶zagospodarowanie przestrzeni publicznej wpływające na poprawę estetyki miejscowości wiejskiej
▶ wybudowanie czy zmodernizowanie przystanków, altan, zadaszonych scen, obiektów małej architektury podkreślające specjalizację tematyczną miejscowości
▶ oznakowanie miejscowości, zagospodarowanie plaży bądź centra wsi.
▶zakupy inwestycyjne służące zwalczaniu koronawirusa i przeciwdziałaniu COVID-19
Maksymalna wysokość dotacji nie może przekroczyć kwoty 15 tys. zł, przy czym dofinansowanie nie może stanowić więcej niż 80% łącznych kosztów przedsięwzięcia.
Pomoc finansowa może być przyznana, gdy zadanie będzie realizowane w jednym uprawnionym sołectwie w gminie wiejskiej lub miejsko-wiejskiej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, jest jedynym zadaniem zgłoszonym przez gminę, nie będzie miało charakteru komercyjnego. Odbiorcami zadań mogą być mieszkańcy obszarów wiejskich, koła gospodyń wiejskich, spółdzielnie socjalne, stowarzyszenia, fundacje, OSP oraz aktywne grupy działające na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
Wnioski należy składać do 12 marca 2021 roku.
W razie pytań prosimy o kontakt w Urzędzie Gminy Elbląg                                                         pod numerem tel. 55 234 18 84 wew. 34
Więcej informacji pod adresem :

Nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych

Nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych, którzy będą wykonywać prace spisowe w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021
Narodowy Spis Powszechny 2021 jest przeprowadzany w terminie od dnia 1 kwietnia do dnia 30 czerwca 2021 r. (po wejściu w życie drugiej nowelizacji ustawy o NSP 2021 w terminie od dnia 1 kwietnia 2021 r. do dnia 30 września 2021 r.), według stanu na dzień 31 marca 2021 r., godz. 24.00.

Termin składania ofert: do 16 lutego 2021 r.

Szczegółowe informacje o naborze i druk zgłoszenia znajdują się w załącznikach.

Komunikat PIW w Elblągu - grypa ptaków

KOMUNIKAT LASÓW PAŃSTWOWYCH NADLEŚNICTWO ELBLĄG

Szanowni Państwo,

Nadleśniczy Nadleśnictwa Elbląg informuje, że z dniem 01 stycznia 2021r. wstrzymuje się zgodę na poruszanie się drogą leśną zlokalizowaną na działce nr 297/2 – obręb Wilkowo, gmina Milejewo, łączącej się z działką nr 205 położoną na terenie Gminy Elbląg – obręb Sierpin w miejscowości Sierpin.

Od dnia 01.01.2021r. na wyżej wymienionej drodze leśnej zaczną obowiązywać przepisy art. 29 ustawy z dnia 28.09.1991r. o lasach (Dz. U. z 2020r., poz. 1463)

Zarejestruj się na termin szczepienia przeciw COVID

Zgłoś się na szczepienie przeciw COVID

NUMER TELEFONU INFOLINI dla osób które same nie będą mogły się udać na szczepienie

NUMER  TELEFONU  INFOLINII
dla osób z terenu Gminy Elbląg,
które same nie będą mogły się udać do punktu szczepień

55 237-10-65

Gmina zapewnia transport dla następujących osób:

- posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;

-osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności  w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień – osoby starsze.

Kontakt z koordynatorem gminnym w sprawie transportu następuje dopiero kiedy osoba ma ustaloną rezerwację na szczepienie.

W zgłoszeniu należy przekazać informację o miejscu i terminie szczepienia.

Mieszkaniec składa oświadczenie, że nie ma możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień lub dysponuje orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności (pacjent może zostać poproszony przez gminę o okazanie orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności).

Wójt Gminy Elbląg ogłasza nabór wniosków w ramach realizacji zadania "USUWANIE WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST Z TERENU GMINY ELBLĄG".